Pożegnanie, Puchar Świata. Włochy zostały pokonane przez Urugwaj

Po (niespodziewanie, spójrzmy prawdzie w oczy) pokonaniu Anglii 2-1 i przegranej (nawet tutaj niespodziewanie) z Kostaryką 0-1, w meczu z Urugwajem wielu Włochów przyklejonych do ekranów z zapartym tchem.

Porażka, która dla naszego Azzurri jest równoznaczna z odejściem z mundialu z wielką goryczą w ustach, zwłaszcza po pokazaniu się znacznie lepszej drużyny w eliminacjach.

Na stadionie Natalu pojawiły się dwie mniej agresywne drużyny niż oczekiwano, gdy jest miejsce na kontynuowanie mistrzostw świata, przynajmniej w pierwszej połowie.Włochy, które rozpoczęły z dobrym rozmieszczeniem na boisku i większym posiadaniem piłki z szacunkiem do przeciwników. Około 21. minuty Balotelli otrzymuje żółtą kartkę, która wykluczałaby jego udział w kolejnym meczu.
Pierwsza połowa, która kończy się 0:0, ale z dobrze rozdzieloną drużyną narodową na boisku i z dobrym frazowaniem, nawet czasami trochę brudnym.
Przez pierwsze 10 minut drugiej połowy niewiele się dzieje, dopóki Marchisio nie otrzyma błędnej (a może przesadnie?) czerwonej kartki, która zmusza go do wyjścia na rzekomy faul przeciwko nie. 17 Urugwaju (Godìn) i obliguje naszą reprezentację do posiadania tylko 10 zawodników na boisku.
W 70. minucie Prandelli dokonuje zmiany i wpuszcza Cassano zamiast Immobile, który zostawia go z kolejną możliwą zmianą dla Azzurri.
W 80. minucie Urugwaj zdobywa bramkę z rzutu rożnego.Gol z ramienia zdobywa Godìn.

Tak kończy się 1-0 wyścig Włoch o Puchar Świata, z tak wielką goryczą, wieloma „jeśli”, „ale” i wielkim rozczarowaniem ze strony wszystkich fanów Azzurri.

Co się teraz stanie? Po zakończeniu wszystkich meczów tej grupy, wszystkie drużyny sklasyfikowane w 1/8 finału zderzają się i krzyżują. Na przykład: 2 klasyfikowany z grupy D, zagra z pierwszym sklasyfikowanym z grupy C, a pierwszy sklasyfikowany z grupy H zderzy się z drugim sklasyfikowanym z grupy G. Trudne? Tak, może trochę, zwłaszcza dla tych, którzy źle żują piłkę nożną, ale zapewniamy, że jest to mniej skomplikowane, niż się wydaje. Zapraszamy do pocieszenia się oglądając najseksowniejszych piłkarzy Mistrzostw Świata 2014.